Ünnepek

  • Óvodai gyermekközösségünk összetartozását segítik hagyományaink és ünnepeink. Az ünnepek tartalmának megismerése a gyermekek érdeklődésének, életkorának megfelelően történik.

    Nagyon fontos gyermekeink számára a hétköznapoktól eltérő hangulat és az érzelmi állapotok átélése (készülődés, a várakozás öröme, kellemes feszültség stb.). Átélik az ajándékozással kapcsolatos örömérzetet és az ajándékok megbecsülését.

  • Őszünnep:

    Márton naphoz kapcsolatba az őszi betakarítás, természeti ünnepkörre való emlékezés játékkal, befőzéssel, süteménykészítéssel, közös lámpás felvonulással.

    Advent:

    Az őszi díszítést felváltja a karácsony hangulatát idéző sokféle koszorú, ablakdísz, Mikulás-jelkép, mindennap gyertyagyújtás az adventi koszorú körül, miközben énekelünk, verselünk.

    Mikulás: 

    Mikulást versekkel és énekekkel várjuk, jövetelekor ezzel köszöntjük. A Mikulás ezután átadja a személyre szóló intelmeit és ajándékait

    Farsang: 

    Az időszak kezdetétől feldíszítjük az óvodánkat. Az ünnepség napján mindenki az általa elkészített jelmezbe öltözik. Biztosítjuk az átváltozás lehetőségét, a „bármi lehetsz” élményét. Közösen verselünk, énekelünk, táncolunk.

    Parasportnap:

    Minden évben februárban tiszteletünk jeléül részt veszünk a FODISZ szervezésében, és megrendezzük a parasportnapot a fogyatékkal élők különböző nehézségeinek érzékeltetésével. A jó hangulatú program segít a gyermekek számára megtanulni a fogyatékkal élőket elfogadni, és segíteni.

    Március 15.:

    Zászlókat, kokárdákat készítünk különböző technikákkal. Hazánk jelképeivel ismerkedünk ezekben a napokban: címer, zászló, kokárda.

    Víz világnapja:

    Csoporton belül szervezzük, mely esemény alkalmából heti projektben dolgozzuk fel a tevékenységek során a témát. A hangsúlyt a környezetvédelemre helyezzük.

  • Húsvét: 

    Vidám tavaszi ünnep. Húsvéthoz kapcsolódó néphagyományokkal ismerkedünk. Locsolóverseket tanulunk. A fiúk meglocsolják a lányokat. 

    Jelképekkel díszítjük az óvodát. A díszeket különféle technikákkal készítjük a gyerekekkel közösen. Megismerkedünk a tojásfestés különféle módjaival. Az óvodába a nyuszi ajándékot hoz, amit az udvaron találnak meg a gyerekek.

    Föld napja:

    Remek lehetőség a szűkebb környezetünk megismerésére, a kert rendezésére, növények ültetésére, megújulás, környezettudatos gondolkodás erősítésére. Projekt módszerrel tevékenységekbe ágyazva szervezzük.

    Gyermeknap:

    Az óvónők ajándékot készítenek a gyermekeknek. Vetélkedőket, gyermeknapi programokat szervezünk számukra, örömteli játékokat, versenyeket.

    Közbiztonsági nap:

    Családokkal, partnerintézményekkel közös programunk. A rendőrség, tűzoltóság, katonaság bűnmegelőzési feladatinak bemutatása és a közlekedési ismeretek bővítése a cél játékos, élményekkel teli formában.

    Madarak, fák napja:

    A föld napjának folytatásaként a már megújult környezetben a növények, madarak kapcsolatáról tanulunk ezen a napon. Kiemelt feladat, hogy az öko szemléletet erősítsük a gyerekekben.

    Nemzeti összetartozás napja:

    Közös játékkal, zenével, néptánccal gondolunk arra, hogy bár sokfelé vagyunk, mind összetartozunk.

  • Évzáró nyárünnep:

    Az év közben tanultak rövid műsorban való bemutatása, közös ünnep szülőkkel, gondviselőkkel, ünnepe a nyárnak, a sikeres tanévnek.

    Igazi színpadon lépnek fel a gyerekek, és minden csoport, minden vendég láthatja a teljes műsorunkat.

    Az ünnepeket zártkörűen szervezzük, de évi 3 alkalommal csoportonként 2-2 szülőt is szeretettel várunk. Az évzáró, ballagásunkra pedig minden családtagot nagy örömmel fogadunk.

    Évente 2 alkalommal várjuk a kedves szülőket kézműves délutánunkra is.